Gönül Elçileri Projesi kapsamında çalışmalar İlçemiz Pazar'da Şubat ayı içerisinde başlatılmıştır. Projenin tanıtımı amacıyla 15 Şubat 2013 tarihinde Sayın Kaymakamımız Selçuk ASLAN' ın başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli ile gönül elçileri projesinde görev alacak gönüllülerin katılımıyla ilk toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda projenin amacı ve ulaşılmak istenilen hedefler hakkında bilgi verilmiştir.

        Gönül Elçileri Projesi kapsamında Kaymakamlığımızca Gönül Elçileri Koordinasyon Birimi oluşturulmuş, Koordinasyon Biriminde görev alan personele, proje kapsamında yapacakları görevleri hakkında Valilikçe bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

        Pazar Kaymakamlığı olarak Gönül Elçileri Projesi kapsamında 45 talipli Gönül Elçisi olarak kayıt edilmiştir. Gönül Elçilerimizi İlçemizde mağdur durumda bulunan, yardıma ve desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımız ile eşleştirmeleri gerçekleştirilmiş olup; bu eşleştirmeler halen devam etmektedir. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz eşleştirmelerden birkaçını sizlerle paylaşmak istedik. Paylaşımı hayırda yarışmayı teşvik uygun görürken, medeniyetimizin yardımlaşma konusunda ki prensiplerinden hareketle bunlar;

        1-İlçemizde Esnaflık yapan H.S. isimli gönül elçimiz 83 yaşında kimsesi bulunmayan ve yalnız yaşayan N.D. isimli vatandaşımız ile eşleştirildi. Yapılan bu eşleştirme neticesinde gönül elçimiz N.D. isimli vatandaşımıza maddi ve manevi destek oluyor ve ihtiyaçlarının teminini sağlıyor.

        2- İlçemizde terzilik ve çeyiz malzemeleri yapan F.Y. isimli gönül elçimiz E.I. isimli 3 yaşında, babasını kaybetmiş çocuğumuza maddi ve manevi destek sağlamaktadır. E.I.'nın topluma kazandırılması ve iyi bir eğitim alabilmesi için elinden gelen tüm çabaya sarf etmektedir. Ayrıca F.Y. hanım çocuğu zaman zaman evinde misafir ederek aile sıcaklığı yaşamasını sağlamaktadır.

        3- Gönül Elçisi Muhtarımız E.Y. kendi köyünden annesine kaybetmiş A.E.P.'ye maddi ve manevi destek sağlamaktadır. Ayrıca gönül elçimiz, A.E.P.'nin iyi bir eğitim alması için eğitim giderlerinin tamamını karşılamaktadır. A.E.P. şuan 14 yaşında, 8. Sınıf öğrencisi ve dershaneye gitmektedir.

        4-İlçemizde Kuaförlük yapan Gönül Elçimiz N.Ö. eşi vefat etmiş, ailesinin yanında ikamet eden ve bir (1) çocuğu bulunan S.T.'ye maddi ve manevi destek vermektedir. Ayrıca gönül elçimiz saç bakımı ve diğer konularda S.T.'ye yardımcı olmaktadır.

        5- Kamu Kurumunda görev yapan Gönül Elçimiz M.K., %100 Görme Engelli R.D' ye maddi ve manevi destek olmakta, R. Beye günlük gazetelerden ve dergilerden okumaktadır.Gönül Elçimiz, R. Beyin Pazarspor ve Rizespor maçlarına gidebilmesi için yardımcı olmaktadır. Ayrıca İlimizde Haziran ayında düzenlenecek olan Türkçe Olimpiyatlarına katılmasını sağlayacaktır.
 

2016 © Her hakkı saklıdır. Pazar İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü (Sitemizde Veri Güncelleme İşlemleri Devam Etmektedir)