İlçemiz Aktepe İlk/ ortaokulu tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Şehit Ömer Halisdemir’in anısına  hatıra ormanı oluşturuldu.
 
          Orman Haftası kapsamında, İlçemiz Aktepe İlk/ ortaokulu tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in anısına okul bahçesinde adını taşıyan hatıra ormanı oluşturuldu.
         Programa Kaymakamımız Coşkun ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Ahmet BASA, İlçe Jandarma Komutanı Zeki Alican TANIK, Orman İşletme Müdür V. Kezban ÖZTÜRK,Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan ATAMAN, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
       Aktepe İlk/Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Deniz ALTINBAŞ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile devam eden program, Aktepe Camii İmam Hatibi Hüseyin BAR tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile son buldu.
Programın ardından açılışı yapılan hatıra ormanına Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Ahmet BASA ve İlçe Jandarma Komutanı Zeki Alican TANIK tarafından fidan dikildi.